Dyskusje, które zmieniają świat
Kategorie: Wszystkie | TED
RSS
piątek, 25 maja 2012
Kolejne dobre wystąpienie Hansa Roslinga - warto zobaczyć chociażby ze względu na sposób prezentacji nudnych statystycznych danych. Tak z informacji tworzy się wiedzę.
niedziela, 25 kwietnia 2010
Świetnie widzieć, że na TED.com coraz więcej prezentacji przetłumaczonych przez wolontariuszy na polski. Jedna z nich to "Misja Jamiego Oliviera: Ucz każde dziecko jak zdrowo się odżywiać", w której sławny kucharz mówi o żywieniu w amerykańskich szkołach i swojej z tym związanej działalności. Warto obejrzeć, zastanawiając się czy i u nas szkolne jedzenie nie zaczyna coraz bardziej przypominać amerykańskich standardów, w najgorszym tych słów rozumieniu.

środa, 10 marca 2010
5 marca po raz pierwszy udało się w Polsce zorganizować lokalne wydarzenie spod znaku TED - TEDx Warsaw. Pod adresem http://www.streamonline.pl/transmisja-tedx-warsaw-wyklady-zapis/ znajdziemy zapis 23 świetnych prezentacji, które tego dnia wygłoszono. 

Jeśli wciąż Ci mało - zajrzyj na http://www.tedxpoznan.com/ gdzie dowiesz się o następnej planowanej imprezie. W takim tempie niedługo cała Polska będzie miała swoje TEDx'y :)
Tagi: TEDx
00:53, astrologus
Link Dodaj komentarz »
środa, 27 stycznia 2010
Tym razem cofamy się w czasie do 1977 roku kiedy to IBM zamówił film demonstrujący znaczenie potęg 10. Przydatne jako pomoc dydaktyczna lub dla zaspokojenia własnej ciekawości gdy myślenie w ten akurat sposób nie jest dla nas naturalne.

11:26, astrologus
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 01 grudnia 2009
Dan Ariely, wykładowca ekonomii behawioralnej na Duke University mówi o swojej książce "Predictably Irrational" (po polsku wydana jako "Potęga Irracjonalności"). Warto obejrzeć, opisuje niektóre swoje eksperymenty, które warto byłoby powtórzyć w naszych warunkach.Można również odwiedzić stronę poświęconą książce, uzupełniającą ją o kolejne ciekawe doświadczenia.
18:38, astrologus
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 24 listopada 2009
Dla przypomnienia zamieszczam jeszcze jeden film na którym Hans Rosling spełnia marzenia wszystkich myślących obrazowo, pokazując międzynarodowe statystyki rozwojowe w postaci barwnych animacji. Niech to tak zacznie wyglądać na polskich uczelniach! Narzędzia są online (strona gapminder.org), wystarczy je sensownie zastosować.

21:52, astrologus
Link Dodaj komentarz »
Ulubiony statystyk internautów mówi tym razem o trendach rozwojowych, które z każdym rokiem zbliżają Chiny i Indie do poziomu gospodarczego krajów Zachodu. Wideo po angielsku, można sobie włączyć również angielskie napisy. Warto obejrzeć, żeby lepiej rozumieć gwałtownie zmieniającą się międzynarodową rzeczywistość.
  http://www.ted.com/talks/hans_rosling_asia_s_rise_how_and_when.html
21:45, astrologus
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4